Genel

2022 2023 İç Dekorasyon Trendleri

2022 2023 İç Dekorasyon Trendleri

2022 2023 İç Dekorasyon Trendleri

2022 2023 İç Dekorasyon Trendleri Son yıllarda artan teknoloji ve sosyal medya kullanımı, dekorasyon ve iç tasarımda uluslararası trendleri ve stilleri hızlı ve kolay bir şekilde bilmemizi sağlıyor. Bu nedenle aşağıda size ana tasarım trendlerini göstereceğiz ve bu 2022 ve 2023′ te dekore edeceğiz.

2022 ve 2023′ e gelindiğinde, insan ve doğa arasındaki bağlantıyı vurgulayarak, canlı olan her şeye daha fazla ilgi var. Ahşap zeminler, taş, gün ışığı ve bitki yaşamı gibi doğal ve organik malzemeler bize dışarıyı hatırlatır, dışarıyı ve doğayı getirir. Bizler ev ve teknoloji tarafından yönlendirilen bir toplumuz, bu yüzden bizi doğal unsurlara bağlayan bir ev çok önemlidir.

Televizyonları, bilgisayarları, cep telefonlarını ve bizi istila eden tüm teknolojiyi atmak için küçük köşeler oluşturma eğilimindedir. Bunun için küçük bir kapalı bahçe mükemmel olabilir. İç bahçeye bakan kabarık bir kanepe, bitkilerle temas halinde bir an dinlenmek için büyük rahatlık Endüstriyel ev tasarımının ayırt edici özelliklerinden bazıları açık tuğla duvarlar, metal raflar, ahşap ve sıhhi tesisat boruları gibi endüstriyel malzemeleri içerir.sağlayabilir.

İç Dekorasyon Trendleri

Japandi iç tasarımı, İskandinav ve Japon tarzının bir karışımıdır. Basitçe söylemek gerekirse, Japandi melez bir eğilimdir. İskandinav tasarımının modern tarzını alır ve her iki dünyanın en iyisini bir araya getiren bir stil yaratmak için Japon estetiğinin zamansız zarafeti ile birleştirir.

Bu iki stilin neden birleştirildiğini görmek zor değil. Dünyanın farklı bölgelerinden gelmelerine rağmen, benzer ilkeleri paylaşıyorlar. Her ikisi de minimalist. Hem tanımlı fonksiyonlar temel oluşturma mekanların önemini vurgulamak, birkaç adet, dekorasyon örneği ile kafanızda bir şekil oluşturmaya çalışacağız. Bu karmaşayı özellikle ilginç kılan farklılıkları. Japon mekanları çok zarif olabilse de İskandinav tasarımındaki rustik detaylar sıcaklık katıyor. İskandinav iç mekanları antiseptik görünebilecek kadar nötr olma eğiliminde olduğunda, Japon tasarımının zengin renk paleti odaya daha fazla sıcaklık katar.

Endüstriyel Dekorasyonlar

Endüstriyel ev tasarımının ayırt edici özelliklerinden bazıları açık tuğla duvarlar, metal raflar, ahşap ve sıhhi tesisat boruları gibi endüstriyel malzemeleri içerir.Mobilya genellikle basit ve sağduyulu. Mimari özellikler öne çıktığı için dekorasyon minimalisttir. Bugün bildiğimiz iskandinav tarzında tasarlanan odalar, ışığı vurgulamak için beyaz duvarlara, renk tonlarıyla nötr ve ağır bir renk paletine, ahşap ve taş gibi doğal dokulara sahip olma eğilimindedir. Rustik perdeler ve halılar ve zarif bir minimalist estetiği vurgulayan basit, karmaşık olmayan tasarımlar dikkatinizi çekecektir.

2022 2023 İç Dekorasyon Trendleri Doğayı vurgulayan eklektik bir görünüm yaratır: geri dönüştürülmüş ürünler, el yapımı, el sanatları, doğal malzemelerle yapılmış veya doğal tonlarda bitirilmiş. Konstrüksiyonla ilgili olarak, rustik görünüm kirişler, sütunlar veya ahşap veya taş zeminlere sahiptir. Evinizde bu unsurlara sahip değilseniz, bu görünümü elde etmek için sahte kirişler veya sütunlar koymak mümkündür. Zemini ahşap yüzer zemin ile de kaplayabilirsiniz. Mobilya ile ilgili olarak, genellikle ahşap, demir ve taştan oluşur. Bununla birlikte, iç dekorasyonu güzelleştirmek için bambu, rattan, sisal, pamuk, yün, kağıt, cam, kil ve çeşitli metal türleri gibi diğer malzemeler de dahil edilebilir.

Yıllardır kullanılmakta olan bir tarz olmasına rağmen bu yıl da devam edecek. Çağdaş malzemeler ve dokularla güncellenen Art deco veya klasik tarzdaki mobilyalar iç tasarımda çok mevcut olacak. Ayrıca bir boho dokunuşuna sahip olabilirler. Eski ve yıpranmış olanın güzelliğini vurgulamakla ilgilidir. Önceki nesillerden miras kalan eşyalar, ikinci el marketlerdeki buluntular, DIY projeleri, halk sanatı ve vintage parçalar, bu yeni dekorasyon tarzlarında çok iyi bir arada bulunur, zıt dokular ve birçok desen ve renk sağlar. Bu, dekorasyondaki büyümeye devam edecek trendlerden biridir. Yıpranmış parçalar bir odaya çok fazla doku ve kişilik katar.

İç tasarımdaki trendleri bilmenin iyi bir yolu, Milano Mobilya Fuarı’nın önerileri ve dünyanın ana dekorasyon evleri. Size aşağıda göstereceğiz, 2021 için görülen en kötü şöhretli. Mobilyalar daha koyu renklere doğru eğiliyor. Son yılların İskandinav eğilimi sayesinde oldukça popüler olan soluk, ağartılmış ormanlardan uzaklaşıyoruz. Bu yıl, daha koyu ahşap tonları retro cazibenin yeniden canlanmasını ve modern lüksün yeni bir vizyonunu getiriyor.

Buna ek olarak, ahşap, özellikle cam ve metal gibi diğer malzemelerle birleştirildiğinde, çok değerli ve özgün tasarım çözümlerinde bir trend olmaya devam etmektedir.Metal kulplar ve bacaklar, ekstra bir glam dokunuşu eklemek için mükemmel son rötuşlardır. Ceviz, altın, pirinç ve siyah mermerden oluşan bir füzyon, birçok mobilya parçasına çok sofistike bir his verir. Meşe hala çok popüler olsa da, wenge gibi birçok yeni koyu ahşap ürün görülüyor. Ağartılmış ahşap artık moda değil, bu yıl daha rustik ve koyu renkli ahşaplar.

2022 2023 İç Dekorasyon Trendleri

 

 

Bir önceki yazımız olan Modern ve Rustik Ev Dekorasyonları başlıklı makalemizde Doğal ev dekorasyonları, Ev Dekorasyonları ve Modern ve Rustik Ev Dekorasyonları hakkında bilgiler verilmektedir.

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu