Genel

Yatak Odasında Feng Shui – Dekorasyon Fikirleri

Yatak odanızı Feng Shui’nin tavsiyelerine göre dekore etmek, içinde elementlerin uyumlu bir akışını ve dolayısıyla odaya solunan iyi enerjiyi bulmanızı sağlayacaktır. İçinde farklı bir atmosfer, zevk, heyecan ama aynı zamanda rahatlama ve rahatlama algılayacaksınız.

Hem şekerlemeden, hem uzun bir gece uykusundan, hem de tutkulu bir geceden yararlanabilmek için kendinizle uyumu yakalayacaksınız.

Yatak Odasında Feng Shui

Feng Shui’ye göre yatak odasını nasıl dekore edeceğinize dair bazı ipuçlarını burada bırakacağız.

Şu fikirlere göz atın:
Yetişkin yatak odaları için rahatlatıcı renkler
Yatak odası dekorasyonu 2023 trendleri ve fotoğrafları
Modern Yatak Odaları için Renkler 2023 – boyayın ve süsleyin

Elektronik cihazları ortadan kaldırın

Her şeyden önce uyumlu bir yatak odası, televizyon, bilgisayar ve hatta müzik çalarlar gibi tüm elektronik unsurlar olmadan da yapılabilir. Bu araçlar sıradan olanı odaya getirmeyi başarıyor ve bu kesinlikle kaçınmamız gereken bir şey.

Elektronik cihazlar, özellikle televizyonlar, uykunuzu bölebilecek ve partnerinizle ilişkinizi zorlayabilecek sağlıksız bir manyetik alan oluşturur.

Bununla birlikte, çoğumuz genellikle yer sıkıntısı çekiyoruz, bu nedenle odanızda bir TV veya PC varsa, onu yataktan mümkün olduğunca uzağa yerleştirmeye çalışın.

Yatak Odasında Feng Shui: Havayı Yenileyin

Havayı taze tutmak önemlidir. Pencereleri açık bırakmak, içerideki hava kalitesini iyileştirerek sizin için daha iyi oksijenlenme sağlar ve bu da kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar. Zayıf hava sirkülasyonu, yorgunluk ve rahatsızlık hissi yaratır. Geceleri bitkilerin havadan oksijen topladığını ve CO2’yi dışarı attığını unutmayın, bu nedenle onlardan kaçınmanız önerilir.

Feng Shui’ye göre yatak odası aydınlatması

Tüm bunlarda aydınlatma da rol oynuyor. Dikroik ışıklar, yoğunluklarının düzenlenebilmesi nedeniyle çok iyidir, ancak biz her zaman rahatlama anları için bir mum bulundurmanızı tavsiye ederiz. Toksin içermeyen mumlar aldığınızdan emin olun.

Yumuşak aydınlatmaya sahip olun. Yatağın üzerindeki parlak, cafcaflı ışıklardan veya tavan ışıklarından kaçınılmalıdır. Bunun yerine yumuşak aydınlatmalı masa lambaları kullanın ve bir pencereden mümkün olduğunca fazla doğal ışık almaya çalışın. Bu sizin daha sakin hissetmenizi sağlayacaktır.

yatak odası için renkler

Feng Shui’ye göre rahatlama hissi uyandıran ama aynı zamanda tutku uyandıran renkler, soluk bejden çikolata kahvesine kadar değişen sözde “ten renkleri” dir. Ama tabii ki başka renkler de kullanılabilir.

ateş renkleri

Ateş elementinin, tutku ve enerjinin renklerini dahil etmek, hedeflerinize ulaşmanıza ve tanınırlık kazanmanıza yardımcı olacaktır. Aynı zamanda tutku ve romantizmi hayatınıza davet etmenize yardımcı olacaktır.

Kırmızı Turuncu Koyu sarı

dünya renkleri

Stabilite için toprak tonlu renkler ekleyin. Tüm ilişkileriniz için istikrar, beslenme ve koruma yaratmanıza yardımcı olacaktır.

metalik renkler

Metalik elemanlar keskinlik, hassasiyet, netlik ve verimlilik niteliklerini sağlar. Dengeli varlığı, netlik ve hafiflikle yaşamanıza yardımcı olacaktır.

Pastel renkler

Huzur ve sessizlik eklemek için pastel renkler ekleyin. Günün sonunda en önemli şey, yatak odasında kendinizi sakin hissedebilmeniz ve iyi bir gece uykusu çekebilmenizdir. Bu renkler huzur ve sükunet katabilir.

Açık mavi Açık pembe Açık yeşil

Yatak Odasında Feng Shui: Aksesuarlar

Dekorasyonla ilgili olarak, kişinin sadece sevdiği değil, aynı zamanda hayatı için dilediği görüntülerin kullanılması tavsiye edilir. Gülümseyen bir kişinin, el ele tutuşan iki kişinin veya güzel bir manzaranın resmi olabilir. İlham verici sanata sahip olun. Doğadaki sakinleştirici sahnelerin veya size ilham veren diğer yerlerin resimlerini yayınlayın. Huzur ve iç huzuru yayan bir şey. Çok grafik, kanlı veya rahatsız edici bir şey yok.

Yatağın önündeki veya dolap kapılarındaki aynalardan kaçının. Genel olarak, özellikle odayı partnerinizle paylaşacaksanız, aldatmaya alan açabileceğinden, yatak odasında ayna bulundurmaktan kaçınmalısınız. Aynalar da çok enerjik. Bunları çıkaramıyorsanız, yattığınızda üzerini bir bezle örtün.

Su ile hiçbir şey koymayın. Su resimleri de koymayın. Bu, olası mali kayba veya hırsızlığa davetiye çıkarabilir.

Bitkileri ve çiçekleri odadan uzak tutun. Bitkilerin, ihtiyacınız olan geri kalanı almanız için çok fazla enerji yaratan çok fazla yang’a sahip olduğu düşünülmektedir.

Yatak Odasında Feng Shui: Yatak

Yatak ile ilgili olarak, iki taraftan girilebilmesi, iki komodinin (her iki tarafta birer tane) olması, kapı ile aynı hizada olmaması ve yatak başlığı ile aynı hizada olmaması gibi bazı temel gereksinimleri karşılaması gerekir. sağlam bir başlığı var.

Yatağın her iki tarafını da dengede tutun. Bu denge, odayı merkezde tutmak ve özellikle eşinizle aynı odayı paylaşıyorsanız, ilişkide eşitliği korumak için önemlidir.

İdeal olarak, komodinler, “zehirli oklar” olarak da kabul edilebilecek, size yöneltilebilecek chi enerjisini kesmek için kare yerine yuvarlak olmalıdır.

En iyi yatak başlıkları, masif ve ahşap olan veya döşemeli olanlardır. Tıpkı sırtın uzun süre sandalyede otururken yaptığı gibi, bilinçaltında başın iyi bir desteğe, korunmaya ve desteğe ihtiyacı vardır.

Sağlam, destekleyici bir yatak alın.

Yatağın, altında dengeli bir Feng Shui enerjisi akışına izin verecek kadar uzun olduğundan emin olun. Yatağın zemin seviyesinden makul bir yükseklikte olması gerekir. Genel olarak, altında depolama çekmecesi bulunan yataklar kötü yatak olarak kabul edilir. Çünkü? Çünkü uyurken enerjinin vücudunuzda dolaşması gerekir ki bu, yatağın altındaki boşluk tıkalıysa mümkün değildir.

Yatağın kapıdan mümkün olduğunca uzağa yerleştirildiğinden emin olun. Yatağı kapıdan en uzak alana veya kapıdan çapraz olarak yerleştirin, ancak kapıyla aynı hizaya getirmeyin. Yani kapıdan yatağa akacak fazla chi’yi almamak için yataktan kapıyı görmeli ama onunla aynı hizada olmamalısınız. Kapıdan ne kadar uzaklaşırsanız, olabileceklere karşı o kadar hazırlıklı olursunuz. Ancak uyandığınızda, hayatınızın kontrolünün sizde olduğunu hissetmek için kapı doğrudan görüş alanınızda olmalıdır.

Yatağı bir kirişin altına yerleştirmekten kaçının. Baskı hissi yaratabilir ve uykuyu bozabilir. Başka seçeneğiniz yoksa kirişi kumaş veya bambu ile örtün. Bu, istenmeyen enerjinin bir kısmının engellenmesine yardımcı olacaktır.

Yatağın etrafında dağınıklık biriktirmekten veya bir duvara yerleştirmekten kaçının. Chi dolaşamaz, bu da samimi yaşamınızda olası rahatsızlıklar anlamına gelir.

Yatak Odasında Feng Shui: Düzen

Tüm dağınıklıktan kurtulun. Eski ıvır zıvırlardan, saçma sapan fotoğraflardan, gereksiz hediyelerden ve gerçekten ihtiyacınız olmayan her şeyden kurtulmalısınız. Bazı eşyalar konusunda fazla duygusalsanız, onları başka bir odadaki bir kutuya koyabilirsiniz. Boş ve derli toplu bir odaya sahip olmak, düzenli ve tatmin edici bir hayata yol açacaktır.

Daha iyi uyumak için Feng Shui

Uyumakta güçlük çekiyorsanız veya uykuya dalmanızı engelleyen kişisel bir an yaşıyorsanız, dinlenmek için Feng Shui’yi nasıl kullanabileceğinizi açıklayacağız. Uyuyamamak, her gece birçok insanı rahatsız eden büyük kötülüklerden biridir, bu nedenle bazı numaraların nasıl kullanılacağını bilmek yardımcı olabilir.

Yatağın güneyde olması gerektiğini dikkate almalısınız.

Bir diğer önemli detay ise geceleri dolap ve pencereler dahil olmak üzere tüm yatak odası kapılarının kapalı bırakılmasıdır. Feng Shui’ye göre bu, oda içinde daha iyi bir enerji akışı sağlar, böylece daha iyi uyumaya veya tutkuyu artırmaya yardımcı olur.

Ayrıca yatağı asla kapı önüne gelecek şekilde ve aynaya bakacak şekilde yerleştirmemelisiniz. Oda dinlenme içindir ve odaya yerleştirildiklerinde dinlenmeyi engellerler.

Feng Shui’ye göre dinlenmek için dinlenme yerine televizyon bile konulmamalıdır.

Uykusuzluğun çok güçlü olduğunu fark ederseniz, o zaman tüm oda için beyaz kullanın: perdeler, yorganlar, çarşaflar… mekana ne kadar çok huzur veren renkler konursa, o kadar hızlı uykuya dalarsınız.

Lavanta kokuları özellikle iyidir. İyi bir numara odanın bazı köşelerine lavanta yağı ile ıslatılmış pamuk koymaktır.

Bir önceki yazımız olan çocuk oyun odası başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu