Dekorasyon

İspanya’da yapılan bazı ünlü tasarımcı lambaları

Evimizde rahat ve konforlu bir ortam yaratmanın temel yönü doğru aydınlatmadır. Alanlarımızı aydınlatma şeklimiz, yaşam kalitemiz ve genel refahımız üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir.

Işık, dekorasyon dünyasında çok önemli bir rol oynar. İyi bir aydınlatma varsa, daha loş ortamları ön plana çıkarabiliriz. Ya da evinizin dağıtımına bir dokunuş daha yapın. Böylece stratejik bir yere bir ışık noktası ekleyerek odalarımıza görsel olarak metrelerce genişlik kazandırabiliriz.

İyi aydınlatma üretkenliğimizi ve performansımızı artırabilir. Ek olarak, ışık ruh halimizi etkiler, bu nedenle evdeki her odayı (çalışma odası, yemek odası veya yatak odası) farklı yönergelere göre dekore etmek çok önemlidir.

Ne aynı lamba ne de aynı ışık sıcaklığı bize bir yer için diğerinden daha fazla hizmet etmez. Sıcak ve yumuşak ışık, dinlenmek için mükemmel, rahatlatıcı ve rahat bir atmosfer yaratır.

6 modern lamba ve uygun iç mekan aydınlatması için ipuçları

Her alan için doğru lambayı seçmenin ne kadar zor olabileceğini kendi deneyimlerime dayanarak biliyorum. Birkaç hafta önce ilk elden deneyimledim, biliyorsunuz yeni evimizi inşa ediyoruz ve aydınlatma çok zaman ayırdığımız bir konu oldu. Bu sebeple İspanya’da tasarlanıp yaratılan markalardan bazı püf noktaları ve en beğendiğim lambaları paylaşıyorum. Başlayalım mı?

1 Odanın ışıklarını ve ruh hallerini dengeleyin.

Işıkları dengelemek, evinize çekici bir tasarımın yanı sıra ailenizin her alanda keyif almasına ve rahatlamasına yardımcı olacak rahat bir etki kazandıracak bir şeydir. Evinizdeki her yer aynı türde aydınlatmaya sahip olamaz çünkü her odanın işlevi farklıdır.

Örneğin bir çocuk odası çok neşeli olduğu için daha parlak ışıklara sahip olmalıdır, oysa genel olarak yatak odaları romantik bir akşam ve rahat bir uyku için yumuşak bir ışığa sahip olabilir.

Lladró ateş böceği masa lambası, çocukların komodini için mükemmel olan modern bir tasarıma sahiptir. Parlak porselenden üretilmiş, pembe, yeşil, mavi veya beyaz renklerde alabileceğiniz kablosuz bir lamba. Çocuk yatak odasında sıcacık bir ışık için yaz gecelerinde ateşböceklerinin yaydığı büyüleyici ışıktan ilham alındı.

kaktüs lambası

2 Her odada farklı aydınlatmaya ihtiyacınız var

Tüm iç aydınlatma için genel kural, evinizin her odasında çok seviyeli bir aydınlatma karışımına sahip olmaktır. Örneğin bir mutfakta adanın üstüne aydınlatma üniteleri, dolapların altına da ambiyans aydınlatması eklerdik.

Bu aydınlatma kombinasyonu, odaları gece gündüz daha işlevsel hale getirecektir.

Alanı daha rahat hale getirmek için daha fazla dolaylı aydınlatma kurun. Masa lambalarını kanepenin veya koltuğun yanına yerleştirin. Yüksek tavanlarınız varsa, odaya daha rahatlatıcı bir his vermek için tavan ve duvarlardaki aydınlatmayı birleştirin.

minikado lambası

Aydınlatmayı, yemek odası masanız odadaki en parlak nokta olacak şekilde kurun. Bir odak noktası olarak hizmet edecek ve bir aile yemeği için bir araya gelmeyi daha çekici hale getirecektir. Minimikado sarkıt tavan lambası, Miguel Herranz tarafından LZF için tasarlanan cüretkar, yaramaz ve uyumsuz. Yemek odasına veya modern bir evin girişine eklemek için gerçekten özel bir parça.

Evin girişinin duvarları boyunca ışıklar takın. Giriş yolunuzun şekline, boyutuna ve tasarımına bağlı olarak gömme aydınlatmayı, mimari aydınlatmayı veya modern bir tavan lambasını karıştırabilir ve eşleştirebilirsiniz.

Evimize Milan markasının birkaç modelini ekledik, örneğin üç metreye yakın bir kablosu olduğu için merdivenli ev girişi gibi mekanlar için mükemmel olan bu astros sarkıt lamba. Birkaç birim ekleyerek sonuç gerçekten etkileyici.

astro sarkıt lamba

Bu mekanlar için mükemmel olduğunu düşündüğüm bir diğer lamba da, “kalpten yapılmış çağdaş tasarım aydınlatması yaratan” bir marka olan Bover’ın muhteşem Dome sarkıt lambası. Hiç şüphesiz kimseyi kayıtsız bırakamayacak bir lambadır.

lamba kubbesi

Kubbe, Benedetta Tagliabue tarafından Bover için hem çevreye hem de nesnenin kendisine baş karakter veren bir ışık heykeli olma amacı ile yaratılan bir parçadır. Herhangi bir iç mekan için kesin bir hit!

Yumuşak ve samimi bir atmosfer yaratmak için komodinlere dolaylı aydınlatma takın veya duvar aplikleri kullanın. Novolux Kol Duvar Lambası, koltuğunuzla birlikte okuma köşenize eklemek ve o rahatlama anlarının tadını çıkarmak için mükemmel görünüyor.

kolu uygula 3 Yaratıcı olun

Yaratıcı ve sanatsal bir tasarıma sahip lamba ve ışıklar seçmelisiniz. Bu, evinizin görünümünü iyileştirecek ve daha zarif hale getirecektir. Zarif renkler ve çağdaş veya klasik tasarımlar her zaman modadır ve evin dış alanı için tasarım lambaları seçerseniz, aydınlatılmadıklarında bile neredeyse heykelsi bir unsur olma amacına hizmet edeceklerdir.

Tires Sarkıt’ı seçerek böyle olurdu. Farklı renklerle kişiselleştirebileceğiniz modern bir tasarım, eğer özel bir takım istiyorsanız birkaç ünite de ekleyebilirsiniz. Koleksiyonun alüminyumdan üretilen 3. modeli 2 kubbeden oluşuyor ve bunlardan biri üstte büyük olup ışık kaynağının bulunduğu alt kubbeyi kapatıyor.

sarkıt-lamba-lastik-modeli-3

Kısacası evin herhangi bir odasına kurabileceğiniz ve oturma odası veya yatak odası için ideal gördüğüm çok yönlü bir parça.

4 Her odanın işlevselliğini iyileştirin

Doğru aydınlatma ile odaları kesinlikle daha sıcak ve konforlu hale getirebilirsiniz.

  • Size Novolux’tan gösterdiğim gibi bir masa lambası veya duvar lambası ile odanın köşesinde bir battaniye ve bir sehpa ile birlikte bir okuma köşesi oluşturun.
  • Bir yatak odası için, yatağın başına aplikler takın, her kalkmanız gerektiğinde ve hatta yatmadan önce okumak için her zaman bir ışık noktasına ihtiyacınız olacaktır.
  • Gömme dolabınız varsa, ihtiyacınız olduğunda aksesuarlarınıza daha kolay erişmenizi sağlamak için ayakkabılarınızın, çantalarınızın ve mücevherlerinizin etrafına görev lambaları takın.
  • Bir pasillo veya stratejik duvarlar için, sanat eserlerinizi vurgulamak için mimari aydınlatma kurun.
6 Doğal ışık ihmal edilmemeli

Doğal ışığın içeri girmesi sağlık (vücudunuzun D vitaminine ihtiyacı vardır) ve evin doğal ortamı için çok önemlidir. Mümkün olduğunca doğal ışığın içeri girmesine izin vermek için kolayca açılıp kapanan perdeli pencerelere sahip olduğunuzdan emin olun. Ek olarak, iç mekan bitkileri de gerekli miktarda ışık alacaktır.

Evinizin içi için arındırıcı bitkiler

Görselleri sağlayan: LightingSpain.

Ve unutmayın ki İspanyol yapımı lambalar satın aldığınızda ekonomimize doğrudan katkı sağlamış olursunuz. Bu satın almalar, yerel işlerin korunmasına ve yaratılmasına yardımcı oluyor ve bu da hepimiz için ekonomik altyapıyı güçlendiriyor. #destekspanishimalatini

Ziyaretiniz ve yorumlarınız için teşekkürler.

Bir önceki yazımız olan Size havuz örtüsü takmanın faydalarını ve avantajlarını anlatıyorum başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu