DekorasyonMobilyaOturma Odası DekorasyonuSalon Dekorasyonu

Kitaplık Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kitaplık Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kitaplık Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Merhabalar, Okumak; zihni rahatlatır, huzur ve sakinlik verir ve hayal dünyasına inip bizleri farklı zamanlara farklı yerlere sürükler. Okumak sayesinde düşüncelerimizi toparlama, stresli geçen günün ardından uzaklaşmaya yaracak en güzel aktivitelerden biridir. Eğer bunları biliyor ve yine de okuyamıyor, kitaba ya da her neyi okumaya çalışıyor ve odaklanamıyorsanız, sakin ve rahat ortamlar oluşturursanız bu probleminiz ortadan kalkacak ve rahatlayacaksınız. Bu nedenle evinizin bir alan veya bir köşesinde kitaplık oluşturabilir ve özel bir alanla motivasyonunuzu sağlayabilirsiniz. Kitaplık Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Dekorasyon açısından da oldukça şık görünebilecek bu alanlar evinizin havasını değiştirecek ve beğenileri arttıracaktır.

Alanınızın boyutuna göre bir kanepe ya da bir berjer, yastıklarla oluşturulmuş köşeler, ev tekstilleriyle harika bir sığınağınız olabilir. Kitaplık Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Dediğimizde kitap köşenizi oluştururken gün ışığını en güzel şekilde alan yerler tercih etmelisiniz. Gece aynı keyfi yaşamak için de aydınlatma yeri ve gücüne dikkat etmelisiniz. Aydınlatma için gözü yormayan, gün ışığı ampullerini kullanabilirsiniz. Kanepenizin yanına yerleştireceğiniz minik bir sehpa da kahve gibi farklı atıştırmalıklarınızı koymak için çok işinize yarayacaktır. Sehpanızı minik mumlar için değerlendirirken aynı zamanda kahvenizi de rahatça yudumlayabilirsiniz. Kitap köşenizi yaşam alanından ayırmak için seperatörler kullanabileceğiniz gibi tüm odayı konforlu bir alana çevirebilirsiniz. Sıcak renkleri mavi ya da yeşille dekore eedibilirsiniz. Kitap okuma köşesini zevkinize göre düzenleyebilir, gönlünüzce tadını çıkarabilir farklı bir hava yaratabilirsiniz.

Kitaplıklar Neye Göre Seçilir?

Peki Kitaplık Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  1. Raflar ve boş alanlar

En güzel kitaplık dekorasyonu için en büyük kitaplarınızın boyutlarını ölçün, kitaplığınızın raf ölçülerini bu kitaplarınıza göre ayarlayın. Uzun kitaplarınız için kitaplığınızın en üst rafını ayırabilirsiniz daha düzenli gözükecektir.

  1. Kitaplık olarak düşündüğünüz yerin ölçüsünü alın ve kitaplığınızı ona göre seçin ya da oluşturun.

Önemli olanın kitaplığınızı koyacağınız alan olduğunu unutmayın. Kitaplığınızı koyacağınız mekanda boş bir köşe alanınız varsa ilk önce o alanın ölçülerini alın. Böylelikle bu alanı da değerlendirmiş olursunuz. Kitaplığınızı alırken, onu yerleştireceğiniz alanın ölçülerini dikkate alın ki harika bir görüntü elde edilsin. Eğer bu ölçüleri almadan satın alırsanız, kitaplığınız buraya sığmayabilir ve sizi hayal kırıklığına uğratabilir ve beklemediğiniz sonuçlar oluşturabilir. Koyacağınız alanın yakınında kapı varsa onun açılma durumunu da mutlaka göz ününde bulundurun ve alanı boğmayın.

  1. Hangi malzemeden yapılacağını seçin

Kitaplığınızın doğal malzeme olmasını istiyorsanız sedir, ceviz, iroko, tik maun gibi koyu renkli ağaçların çam, huş, akçaağaç gibi açık renkli ağaçlardan daha dayanıklı olduğunu göz önünde bulundurmalı ve tercihinizi onu göre yapmalısınız. MDF kitaplıklar da kontrplak olanlara göre daha dayanaklıdır. Ayrıca, kitaplığınız ne kadar sağlam olursa olsun ağır kitaplarınızı alt raflara yerleştirmenizde denge olarak daha iyi durmasını sağlayacaktır.

Sizin için seçtiğimiz kitaplık modelleri ve kitap okuma alanlarına kitaplık seçerken nelere dikkat etmeliyiz? galerimizde ulaşabilirsiniz.

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Modern ve Rustik Ev Dekorasyonları başlıklı makalemizde Doğal ev dekorasyonları, Ev Dekorasyonları ve Modern ve Rustik Ev Dekorasyonları hakkında bilgiler verilmektedir.

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu