Yatak Odası Dekorasyonu

Küçük Yatak Odası Tasarımları

Küçük Yatak Odası Tasarımları

Küçük Yatak Odası Tasarımları

Dekorasyon, hareket halindeyken gerçekten keyif aldığınız zevklerden biridir. Ancak çoğu zaman boşlukların görevi kolaylaştıracak kadar geniş olmadığını görürüz, bu nedenle cesaretimiz kırılır. Ama durum böyle olmak zorunda değil.

İşte küçük odaları dekore etmek ve onları daha büyük göstermek için bazı ipuçları , görme duyusunun öğrenmesi kolay bazı optik efektlerle kandırılabileceğini unutmayın.

Onlar sadece biraz sağduyu gerektiren küçük dekorasyon hileleridir ve odanızı kaçmak istediğiniz sıkışık bir alan değil, hoş bir yer haline getirmek için ilham kaynağı olabilir.

Yatak Odası Renkleri
Yatak Odası Renkleri

Küçük yatak odalarında aydınlatma

Önce aydınlatmadan bahsedelim, bundan en iyi şekilde yararlanmalısınız. Odanın bir penceresi varsa, geniş çerçevelerden kaçının, bu nedenle tasarımı mümkün olduğunca çok camla arayın.Armatür konusunda ise yatak odanızda yapacağınız aktivitelere göre hangisine ihtiyacınız olduğunu belirlemelisiniz. Mümkünse yerde veya komodin üzerinde yer kaplamayan ancak aynı zamanda yataktan rahatça kapatabileceğiniz sarkıt lambalar kullanın.

Siyah yatak odası takımı
Siyah yatak odası takımı

Küçük Yatak Odası Mobilyaları

Her şeyin temel parçası mobilyadır. Sahip olduğunuz daha az mobilya, yatak odası daha geniş hissedecek ve daha az dağınık görünecektir. Tavsiyemiz, çok etkili, çok işlevli mobilya kullanımı; yatağın altında bir depolama alanı olacaktır. Aynısı, mevcut olabilecek olası koltuklar için de geçerlidir. Kapağın kaldırılabileceği koltuklar vardır ve eşyaları saklamak için geniş bir alana sahiptirler.

Yatak odası dekoru
Yatak odası dekoru

Mobilyaları doğru bir şekilde seçmek için, iyi bir dekorasyonun sırrının odanın temel aldığı bir temayı seçmek olduğunu unutmayın. Bu bir film, şarkı, renk, dekorasyon tarzı, hobi ya da aklınıza ne geliyorsa olabilir. Bu sayede her şey mükemmel bir uyum içinde olacağı için mobilya alırken başarısız olmazsınız.

Yatak odanın merkez noktasıdır ve boyutu size uymalıdır. Küçük bir odada, alandan faydalanmalı ve büyük bir yatağa sahip olmalısınız, daha fazla lüks değil, daha fazla atık var.

Yatak Odası Aksesuarları
Yatak Odası Aksesuarları

Mobilyayı yeni alıyorsanız veya değiştirmeye istekliyseniz, gerekli minimum miktarı bırakarak tüm şifonyerleri ve rafları çıkarmanızı öneririz. Oda çok küçükse, büyük bir depolama alanı olan çok işlevli yatakları kullanma olasılığını düşünün.Yatağa verilebilecek bir diğer seçenek ise çekyat ve depolama alanı, doğru günlük sipariş ile daha verimli hale getiriyor.

Söylediğimiz gibi, olasılıklar çoktur ve her kişiye ve odaya verdikleri kullanımlara bağlıdır. Örneğin, yalnız yaşıyorsanız ve aynı odada çalışıyorsanız, gün boyunca bir dolaba “gizlenebilecek” bir duvar yatağı kullanabilirsiniz.

Çok fonksiyonlu yatak, tüm mobilyalar için genelleştirilmesi gereken bir fikirdir, yani koltuk veya raf olarak kullanılabilen sandıklar gibi birden fazla şey için kullanılabilen mobilyalar aynı anda kullanılmaya çalışılır. Bir kez depo olarak kullanılmasına izin verirler.

Mor yatak odası takımı
Mor yatak odası takımı

Küçük Yatak Odası Renkleri

Kum beji gibi hafif, nötr toprak tonları, küçük bir yatak odasının daha büyük ve daha parlak görünmesine yardımcı olur. Bir yatak odası için genellikle mavi ve yeşil gibi sakin renkler, huzur ve rahatlama hissi uyandırdığı için seçilir. Ancak mavi veya yeşilin çok doygun tonlarından kaçının, çünkü bunlar alanı cüce gibi gösterebilirler.

Beyaz, bir odada yarattığı ışık ve boşluk hissi nedeniyle de kullanışlıdır. Bununla birlikte, beyaz bir oda da soğuk ve sade görünebilir. Odanızın daha davetkar görünmesini istiyorsanız, saf beyaz yerine krem, fildişi, açık gri ve inci gibi kirli beyaz tonları düşünün. Her durumda, beyaz bir tavan, daha fazla yükseklik yanılsaması yaratmak için yararlıdır.

Küçük Yatak Odası Renkleri
Küçük Yatak Odası Renkleri

Yatak Odası Aksesuarları

Son olarak, mobilyalara aksesuarlar ekleyin. Odanın büyüklüğü ile orantılı olmalı, dengeyi korumak için az miktarda olmalı ve dekorasyon için seçilen temayı takip etmelidirler. Küçük bir alanda düzenin önemli olacağını unutmayın, görüntüde ne kadar az nesne varsa, oda o kadar büyük görünecektir.

Mevsiminde olmayan giysiler yatak odasının dışında başka bir yerde saklanabilir ve yerden tasarruf edilebilir. Beyaz eşya, biz kişisel olarak yatak odasından çıkmanızı tavsiye ederiz, ancak televizyonunuz olmadan yaşayamıyorsanız, düz bir ekran satın almayı ve duvara monte etmeyi deneyin, böylece zemin yüzeyinde yer kaplamaz.

Küçük Yatak Odası Aksesuarları
Küçük Yatak Odası Aksesuarları

Çoğu insan gibiyseniz, yatak odanızda yer bulmak her zaman zor olmalı; Bu yüzden yatak odalarımızın estetiğinden ödün vermeden yerden tasarruf etmenin en iyi yolu olan bazı depolama fikirlerini yatağın altına sunmanın iyi bir fikir olduğunu düşündük.

Başarının tek şartı iyi tat ve hayal gücüdür, çünkü bu iki araçla dekorasyonlarına özen gösterirken alanımızı daha iyi kullanabiliriz.

Küçük Yatak Odası Tasarımları

Bir önceki yazımız olan 2022 Yatak Odası Renkleri başlıklı makalemizde 2022 Yatak Odası Renkleri, Yatak odası renk kombinasyonu ve Yatak odası renk kullanımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat