Dekorasyon

Spot Işıklarının Ev Dekorasyonunda Kullanılması

Spot Işıklarının Ev Dekorasyonunda Kullanılması

Spot Işıklarının Ev Dekorasyonunda Kullanılması

Spot Işıklarının Ev Dekorasyonunda Kullanılması İyi aydınlatma, sıradan olmayan bir alanı hoş ve özel bir yere dönüştürebilir. Ve tam tersine, ışıklar doğru değilse, en iyi iç tasarımı bozabilirler.

Bu nedenle, elimizdeki kaynaklarla nasıl iyi aydınlatılmış alanlar yaratabileceğimizi araştırmak bizim için uygun. Spot ışıkları da bunlardan biri. Bunları kullanmayı öğrenmek, tüm ortamlarımıza kaliteli ışıklar sağlayabilmek için önemlidir.

Genel aydınlatma için en mükemmel yollar

Evdeki çoğu mekanın aydınlatması, başlangıç ​​noktası olarak, öğleden sonra düştüğünde ve doğal ışık kaybolduğunda pratik olan genel bir ışığa ihtiyaç duyar. Bunu başarmak için farklı seçeneklerimiz var. Spot ışıkları, ister oturma odası gibi daha büyük, ister koridor gibi daha az geniş olsun, belirli alanlarda en önemli olanlardan biridir.

Kullandıkları teknolojide, kurulum şekillerinde veya tasarımda farklılık gösteren birkaç spot ışığı modeli vardır. Evin her alanının aydınlatma ihtiyacını bilmek, aydınlatmaları doğru seçebilmek için olmazsa olmazdır.

Tavana gömme olarak yerleştirilen spotlar her odada olmasa da evin belirli alanlarında öne çıkan bir unsurdur. Başlangıç ​​olarak, sadece spot ışığını gömmek için delinebilen 5 ila 15 cm boşluklu alçı veya alçıdan yapılmış bir asma tavanın bulunduğu alanlara monte edilebilirler. Aksi takdirde kurulum yapılamaz.

Gömme spotlar, koridor, oturma odası, mutfak veya banyo gibi alanların genel aydınlatmasını sağlar. Açık bir ışık açısına sahip olma eğilimindedirler, bu da ışığın etrafa yayılmasına yardımcı olur.

oturma odası aydınlatma
oturma odası aydınlatma

Sabit spot veya ayarlanabilir model seçimi, her mekanda istenilen aydınlatma tipine bağlı olacaktır. Aydınlatılacak alan genişse, gölgesiz genel bir ışık sağlayan açık açılı (80º’den fazla) spot ışıklarına ihtiyacımız olacaktır.

Ama istediğimiz belirli alanları aydınlatmaksa, o zaman daha kapalı açılı (25 ile 40º arasında) spotları tercih etmek daha iyidir. Bu durumlarda, ışık huzmesini belirli bir noktaya yönlendirmemizi sağlayan ayarlanabilir spot ışıklarına bahis yapmak iyi bir fikirdir. Duvardaki bir resmi, bir mobilyayı veya dekoratif objeyi vurgulamak veya belirli bir yerde gölgelerden kaçınmak ilginç olabilir.

Spot Işıklarının Ev Dekorasyonunda Kullanılması

Bir önceki yazımız olan Modern ve Rustik Ev Dekorasyonları başlıklı makalemizde Doğal ev dekorasyonları, Ev Dekorasyonları ve Modern ve Rustik Ev Dekorasyonları hakkında bilgiler verilmektedir.

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu