DekorasyonSalon Dekorasyonu

Uzun Dar Salon Dekorasyonları

Merhabalar,

Yeni evlendiyseniz ve ince uzun bir salonunuz varsa, nasıl dekore edeceğinizi bilmiyorsanız bu yazımız tam size göre. Uzun dar salon dekorasyonları oldukça şık görünebilir. Ya da önceden dekore ettiğiniz evinizde kullanmanız gereken ince uzun ya da dar bir odanız var ve bu odayı oturma odası veya salon olarak dekore edeceksiniz ve odanın dekorasyonu konusunda kararsızsınız bu yazımızı okuyabilirsiniz. İnce, uzun ve dar alanlarda alanları verimli kullanmak ve kötü bir görüntü oluşturmamak için bazı dekorasyon fikirlerini uygulamaya ihtiyacınız olabilir. Sonunuzda doğru şekilde yerleştirilmeyen koltuklar, sehpalar, yemek odaları, halılar, dolaplar ve diğer mobilyalar rastgele yerleştirilmiş bir depo görüntüsü oluşturur ya da yaşam alanınızı daraltarak günlük hayatınızı zorlaştıracak bir yapı halini gelebilir. Dar, ince ve uzun oturma odası dekorasyonu konusunda ihtiyacınız olacak bazı basit fikirler ile daha rahat kullanabileceğiniz bir salona sahip olabilirsiniz.

Uzun dar salon dekorasyonları yapmak için nelere dikkat etmelisiniz.

Öncelikle evinizin alanına göre fikirlerinizi belirlemelisiniz. Eşyalarınızı aldıktan sonra değil almadan önce karar vermelisiniz. Önceden kullanacağınız eşyalar varsa ek eşyaları düşünerek dizayn edeceğiniz şekilde alabilirsiniz. Uzun dar salon dekorasyonları yaparken az eşya seçmelisiniz. Çok mobilya ve eşyalarla yürüyebileceğiniz alanları kapatmamalısınız. Yürüme alanı olmaması hem mevcut mobilyalarınızı yığılmış bir şekilde kötü bir görüntü oluşturur hem de odayı kullanımınızı zorlaştıracaktır. Her ev dekorasyonunda minimaliz oldukça modern gözükür. Özellikle uzun dar salon dekorasyonunda minimaliz tarzla istediğiniz şık görünüme ulaşabilirsiniz. Mobilyalarınızın çok büyük olmamasına dikkat etmelisiniz. Küçük parçalar ve alana uygun olmasıyla harika ev dekorasyonu yapabilirsiniz. Eşyalarınızı duvara yakın yerleştirerek alanınızı genişletebilir göze hoş gelmesini sağlayabilirsiniz. Karşılıklı duracak eşyaların paralel değil de açılı yerleştirmeniz daha güzel olacaktır. Duvarlarınıza dekorasyonunuza uyacak şekilde süsleme yapabilirsiniz. Duvarları kullanırken dikkat etmelisiniz ki karışık bir ev haline dönüşmesin. Dekor modelleri ekibi olarak sizler için oluşturduğumuz galerimizi inceleyebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Modern ve Rustik Ev Dekorasyonları başlıklı makalemizde Doğal ev dekorasyonları, Ev Dekorasyonları ve Modern ve Rustik Ev Dekorasyonları hakkında bilgiler verilmektedir.

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu