DekorasyonMobilya

Mobilyalarınızın Ömrünü Nasıl Uzatırsınız

Merhabalar,

Evini ve dekorasyonunu sevenler ya da sevmek isteyenler için olumlu düşüncelerimiz var. Yaptığımız araştırmalara göre evinizdeki mobilyaların ömrünü uzatabilirsiniz. Mobilya, pahalı bir yatırım olabilir. Küçük bir evde bile, rahat olmak ve istediğiniz gibi görünmesini sağlamak için kimi bazı eşyalar oldukça önemlidir. Ama bu eşyaları sık sık değiştirmek zorunda kalmayı kimse istemez ki bütçeler sarsılmasın. Eşyalarınızın ömrünü mümkün olduğunca çok uzatmak için şu ipuçlarına göz atmanız gerekiyor:

Temiz tutun, temiz kullanın: Eşyalarınızı toz, kir ve herhangi bir çeşit sıvıdan korumak, onların uzun yıllar boyunca iyi görünmesini sağlayacaktır. Toz ve kir küçük, ancak görünür çiziklere neden olabilir ve bunlar eşyalarınızın zamanla pis ve soluk olmasına sebep olabilir. Üzerlerini bir şey döküldüğünde de hemen temizlenmelidirler çünkü sıvılar hem lekeye hem de istenmeyen kokulara yol açar hem de kalıcılaşabilir.

Uygun temizleyiciler kullanın: Her zaman parçalar için uygun temizlik ürünleri kullanmaya ve her yüzeye uygun ürünlerden uzak durmaya dikkat edin. Döşemeli malzemeler türüne bağlı olarak özel temizlik gerektirir. Ahşap mobilyaların da kendine özel temizlik ürünleri bulunmaktadır. Yapısına özel temizlik ürünleri mobilyalarınızın ömrünü uzatır.

Mobilyalarınızın Ömrünü Nasıl Uzatırsınız

Mobilyalarınızı sürüklemeyin ya da çekmeyin: Bir mobilyaya yapılabilecek en kötü muamelelerden biri onu yerde itip, çekmektir. Bu sadece yerlerin zarar görmesine değil, mobilyanın bağlantı noktalarının gevşemesine ve zarar görmesine de sebep olur. Eğer yerini değiştirmek istiyorsanız, onu taşımalısınız. Kanepeler gibi ağır parçalar söz konusu olduğunda ise, tek başına yapamayacağınız için yardım almalısınız.

Eklemleri düzenli olarak sıkın: Eşyalarınızın yerlerini çok değiştirmiyor olsanız bile, genel kullanım sonucu da eklemler zamanla gevşeyebilir. Arada sırda kontrol etmelisiniz. Onları temiz tutmak kadar, bağlantı bölgelerini sıkmak da eşyalarınızın genel görünümlerinin düzgün ve ömürlerinin uzun olmasını sağlar.

Nem kaynaklarından kaçının: Nem ve rutubet her türlü mobilyanın en büyük düşmanıdır. Zamanla çürümeye ve küfe sebep olabilir. Eğer evinizde rutubet varsa ve bunu değiştiremiyorsanız en azından bir hava filtre cihazı kullanarak evin içindeki havayı daha normal bir hale getirebilirsiniz.

Güneş ışığından koruyun: Direkt gün ışığı, kumaş kaplı mobilyaların solmasına ve şeklinin bozulmasına sebep olur. Bazı odalarda bu durumu kontrol altına almak zordur, bu yüzden en iyi yöntem günün en güneşli saatlerinde perdeleri kapatmak olabilir.

Tabi ki ilk olarak yapmanız gereken sadece tasarımına göre değil kalitesine göre tercihler yapmak. Hem şık hem de kaliteli ürünler bulabilirsiniz. Mobilyalarınızın ömrünü nasıl uzatırsınız sizlerle paylaştık. Umarız beğenirsiniz.

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Modern ve Rustik Ev Dekorasyonları başlıklı makalemizde Doğal ev dekorasyonları, Ev Dekorasyonları ve Modern ve Rustik Ev Dekorasyonları hakkında bilgiler verilmektedir.

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu