ModaYatak Odası Dekorasyonu

Yeni Moda Mermerli Yatak Odası Tasarımları

Yeni Moda Mermerli Yatak Odası Tasarımları

Yeni Moda Mermerli Yatak Odası Tasarımları

Merhaba, Her dönem beğenilen renkler ve modeller değişiklik göstermektedir. Moda trendleri yalnızca giysilerde değil, mobilyalarda da sürekli değişim yaşamaktadır. Dönemin renkleri, modelleri, tasarımları gibi hususlar mobilyalara da yansımaktadır. Bu moda akımları arasında mermerler bulunmaktadır. Yeni Moda Mermerli Yatak Odası Tasarımları oldukça ilginizi çekecek tarzdadır.

Mermerin ve mermer efektinin kullanıldığı alanlardan en önemlisi yatak odalarıdır. Bilhassa komodinlerde ve konsollarda mermerler kullanılmaktadır. Fakat mermerler ağır ve maliyetli ürünler oldukları için ahşap üzerine yapılan mermer efektleri de oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır. Mermer desenli modern yatak odası takımları genellikle siyah, gri ve beyaz tonları ağırlıklı olarak üretilmektedir ancak diğer renklerde tasarlanan yatak odaları da bulunmaktadır. Modern tarzda yatak odası sahibi olmak isteyen kişiler, son zamanlarda araştıracakları yatak odası takımı modelleri arasında mermer ürünleri arasında karşı karşı kalacaktır.

Yatak odası takımlarında mermer desenini en fazla gördüğümüz kısımlar konsolların ve komodinlerin üst yüzeyleridir. Diğer yüzeylerinde farklı renkler bulunan mobilyaların üst yüzeylerine uygulanan mermer efekti oldukça şık bir görünüm kazandırmaktadır. Konsol ve komodine ek olarak mermer efektini gardıroplarda ve karyolalarda da görebilmekteyiz. Gardıropların kapak kısımlarına işlenen mermer deseni ile gardıroplara mermer esintisi esmektedir.

Yeni Moda Mermerli Yatak Odası Tasarımları ve Çeşitleri

Mermer efektli yatak odası takımları alınırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus mermer efektinin yeteri düzeyde olmasıdır. Özellikle dar yatak odası olan kişilerin yoğun mermer desenli yatak odası takımı seçmeleri durumunda yatak odalarında boğucu bir hava oluşumuna neden olabilir. İsteğe göre, dar alanlı yatak odalarında en belirgin olan ve patlayan desen mermer detayı olmalıdır. Yatak odası takımlarının renkleri de hareketli olduğunda dar alanların iç karartıcı bir havaya bürünmesine neden olacaktır.

Mermer yemek masaları, yemek odası takımlarında mermer esintisinin en fazla hissedildiği mobilyadır. Yemek masalarında mermer deseni kullanılabildiği gibi mermerde kullanılmaktadır. Mermerin yapısı ve şıklığı yemek masasına dönüştüğünde oldukça şıklığa ve inanılmaz bir dekorasyona sahip olmaktadır. Özellikle geniş alanlarda kullanılan mermer yemek masası alanın dekorasyonuna bambaşka bir boyut kazandırmaktadır.

Mermer yemek masaları ile kullanılacak olan sandalyelerin mermer ile uyumlu olması çok önemlidir. Yatak odalarında olduğu gibi mermer yemek masaları ile siyah, beyaz ve gri tonları en fazla tercih edilen sandalye renkleridir. Ancak her zevke uygun renkte sandalyeler ile mermer yemek masalarını tamamlayabilirsiniz. Ayrıca mermer yemek odası takımları için seçilecek olan sandalyelerin tarzı da oldukça önemlidir. Daha çok modern tarzda seçilecek sandalyeler ile tamamlandığında istediğiniz etkiyi yakalamak mümkün olabilir.

Bir önceki yazımız olan 2022 İstikbal Nevresim Takımları başlıklı makalemizde 2021 İstikbal Nevresim Takımları, en güzel istikbal nevresimleri ve en iyi nevresim takımları hakkında bilgiler verilmektedir.

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu