DekorasyonSalon Dekorasyonu

2022 Ev Dekorasyonu Tarzları

2022 Ev Dekorasyonu Tarzları

2022 Ev Dekorasyonu Tarzları

2021 yılına girerken evinizi en güzel şekilde yenileyebilir ya da çok şık bir ev dekorasyonu oluşturabilirsiniz. 2022 Ev Dekorasyonu Tarzları evlerini sevenler ve yeniliklere açık olanlar için birkaç fikirle farklı atmosfer oluşturulabilir. Mobilya seçerken onlarca renk ve model seçeneği arasında seçim yapmakta kararsız kalabilirsiniz.

Bu noktada seçenekleri en az indirmek ve eviniz için doğru mobilya renkleri seçmeniz için farklı dekorasyon stillerine bakıp size en uygun tarzı seçmelisiniz. Bu doğrultuda seçtiğiniz stilin öne çıkan özelliklerini, renk ve doku detaylarını inceleyebilirsiniz. Yazımızda birbirinden farklı dekorasyon örnekleri ve size verdiğimiz öneriler ile bu konuda size ilham verebilir evinizi güzelleştirebilir.

Mobilya renkleri hakkında daha fazla fikre ihtiyacınız varsa, eviniz için kullanmayı düşündüğünüz stilde dekore edilmiş ev dekorasyon örneklerini inceleyebilirsiniz. Bu noktada iç tasarım dergileri, dekorasyon blogları ve diğer sosyal ortamlardan tarzınıza uygun evler hakkında çok sayıda fikirden yararlanabilirsiniz.

Dekorasyon stillerinden önce 2022 ev dekorasyonu tarzları nasıl olmalı birlikte bakalım. Renk seçimlerinde birçok farklı rengin aynı ortamda bulunması bu yıl önemli noktalardan. Mobilyalarda ahşap modellerin yoğunluğundan söz edebiliriz. Aksesuar seçimlerde doğal temalara ahşap aksesuarlara yer vermelisiniz. Tarzınızı doğru belirleyip her oda için farklı fikirler oluşturabilirsiniz. Çıkan sonuç harika olacaktır.

En iyi dekorasyon ekibi olarak 2022 ev dekorasyon tarzlarını sizler için araştırdık. Birlikte bakalım sizin tarzınız hangisi?

2022 Modern Ev Dekorasyonu Tarzları

2022 Modern ev dekorasyonu için sade ve basit çizgilerle oluşturulur. Yeniliklere açık, teknoloji ile iç içe, fakat kalabalıktan uzak bir tarz olarak bilinir. Modern tarz için sade ve az parçalar seçmek en iyisi olacaktır. Bu tarzda çok fazla desen görülmese de geometrik desenler ve çizgiler kullanılabilir. Bu tarz için en çok kullanılan renkler siyah ve beyazdır. Farklı renklerle de modern tarz yakalayabilirsiniz elbette.

2022 Country Ev Dekorasyonu

Son yılların oldukça popüler dekorasyon tarzı olan Country tarzı, sıcak, samimi ve rahat bir görün oluşturuluyor evlerimizde Bu tarzda eskitme ahşap mobilyalar sıklıkla tercih edilir ve oldukça modern bir tarzdır. Beyaz, krem, bej tonları ve yeşil tonları bu tarz için uygun renklerin başında gelir.

2022 Retro Ev Dekorasyonu

Geçmişin izlerini taşıyan ve oldukça ilgi gören diğer bir tarz olan retro, ahşap mobilya ağırlıklı olsa da baskın ve iddalı renklerin yer alabildiği bir dekorasyon tarzıdır. Retro tarzı insana canlılık veren atmosfere sahiptir. Maviler, yeşiller, kırmızılar, sarılar ve hardal tonları çok fazla öne çıkan renkler arasındadır. Aynı zamanda bu tarzda yumuşak pastel tonlarını iç mekanda görmeniz olağandır.

2022 Rustik Ev Dekorasyonu

Rustik ahşabın doğallığını ve sıcaklığını en iyi şekilde hissettiren çok fazla talep gören iç mekan tarzıdır. Genellikle ham ahşap mobilyalar tercih edilir. Rustik bir iç mekanda klasik mobilyalar kullanılır ve ahşaba uyum sağlayan toprak rengi, kahve, bordo ve genellikle yeşil tonları öne çıkar. Ev dekorasyonu tarzları modasında rustik ev dekorasyonu da önemli rol oynuyor.

2022 Minimalist Ev Dekorasyonu

Minimalist bir iç mekanda, tıpkı modern tarzlarda olduğu gibi kalabalıktan uzak, sade ve ince çizgilerle kullanışlı mobilyalar yer alır. İşlevsellik minimalist ev dekorasyonunuz olmazsa olmazıdır. Bu noktada sadece ihtiyaca yönelik mobilyalar almalısınız. Modern stillerde olduğu gibi bu tarzda beyaz mekanlar kullanılır. Aynı zamanda siyah ve gri gibi keskin çizgiler yer alabilir.

2022 İskandinav Ev Dekorasyonu

İskandinav tarzında rahatlık ve işlevsellik esastır. Genellikle beyaz tonların hakim olduğu yaşam alanlarında modern tarzda rahat mobilyalar ve aydınlatmalarla oluşturulan ferah mekanlar olarak öne çıkar. Beyaz yanına siyah genellikle yastık kılıfları gibi kumaşlarda tercih edilir. Modern stillerde olduğu gibi İskandinav tarzı iç mekanlarda modern tarzdaki gibi az sayıda eşya kullanılır. Bu sayede mekan açık renk tonlarının ve az eşyadan dolayı rahatlatıcı bir atmosfere sahiptir. Siyah, beyaz va mavi tonları bu tarzın önemli renklerindendir.

2022 Endüstriyel Ev Dekorasyonu Tarzları

Endüstriyel iç mekanlar modern ve estetik görünümleri ile dekorasyon tutkunlarını kendine hayran bırakan farklı bir tarzdır. Son yıllarda çok fazla görüyoruz bu dekorasyon tarzını. Metal , beton, , tuğla ve masif ahşaplar bu tarzın olmazsa olmaz malzemeleri arasındadır. Endüstriyel tarzında soğuk ve mat renkler öne çıkar ve bu renkler mekana doğal bir estetik kazandırır. Abartılı renkler ve mobilyalar yerine daha soğuk renkler tercih edilir.

Sizlerle paylaştığımız 2022 ev dekorasyon tarzları ve galerimizdeki örnekleriyle siz de en güzel ev dekorasyonunuzu oluşturabilirsiniz. İyi seyirler…

 

Bir önceki yazımız olan Modern ve Rustik Ev Dekorasyonları başlıklı makalemizde Doğal ev dekorasyonları, Ev Dekorasyonları ve Modern ve Rustik Ev Dekorasyonları hakkında bilgiler verilmektedir.

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu