Oturma Odası Dekorasyonu

Alfemo Mobilya Oturma Odası

Alfemo Mobilya Oturma Odası Dekorasyonu

Alfemo Mobilya Oturma Odası

Alfemo Mobilya Oturma Odası Oturma odası, evin kalbidir ve yataktan sonra en çok vakit geçirdiğimiz yerdir. İç tasarımı doğru yapmak için hangi mesajı iletmek istediğinizi vurgulayın. Mutlu bir alan olmalı, aynı zamanda rahat olmalı; fonksiyonel ve estetik. Alfemo‘da şu anda oturabileceğiniz harika dinlenme salonları örneklerine sahibiz. Dekorasyonu doğru yapmak için sadece bunlardan birini seçmeniz ve bazı anahtarları dikkate almanız gerekiyor. Doğal aydınlatma bir odanın görünümünü tamamen değiştirebilir, bu nedenle oturma odasında kirişlerin her köşeyi doldurması gerekir. Farklı noktalara ve farklı yüksekliklere sahip dolaylı ışıkların tasarımı da önemlidir , kademeli bir yoğunluk sistemine sahip olmaları daha iyidir. Ortamı değiştirmek isterseniz, günün saatine bağlı olarak akıllı bir programlama cihazı kurun.

Şık salon koltukları
Şık salon koltukları

Mobilyaların dağılımı çok önemlidir. Perspektifi değiştirmek için bir hacim oyunu yeniden yaratmanız gerekiyor, bu yüzden farklı yüksekliklerde kompozisyonlar yapmayı öğrenmeniz gerekecek, dekorasyona kirişler, kolonlar, girintiler veya girintiler gibi zor unsurlar dahil edeceksiniz. Kişiliğinizle veya en azından şu anki hayati anınızla uyumlu bu alanı dekore etmek için bir renk şeması seçin . Beyaz rengin avantajları çoktur çünkü nötrdür, yormaz ve çok parlaktır. Ve minder gibi aksesuarlar için seçeceğiniz herhangi bir renk ona çok yakışacaktır. Başka bir güvenli bahis, rahat ve tanıdık bir atmosfer sunmak için toprak tonlarında Pantone renkleri. Parlak renkler de küçümsenmemelidir, çünkü iyi enerji iletirler, uyarırlar ve her şeyden önce eve hayat verirler.

Şık koltuk modelleri
Şık koltuk modelleri

Yardımcı mobilya ve tekstil seçimi, Alfemo oturma odasının görünümünü yenilemek için eşsiz bir fırsattır . Dekorasyon trendlerini takip etme, klasik, pop, boho veya Nordic gibi bir stile uyum sağlama veya yaşamsal anınızı yansıtan çok kişisel ortamlar tasarlama seçeneğiniz var. Süslemenin belki de en yaratıcı yolu budur, bu nedenle kumaşlardaki dokuları ve motif çeşitliliğini dikkate alın ve yardımcı malzeme seçiminde kavisli hatlara sahip parçaları toplayın veya ahşap, elyaf, metal veya taş bir arada var olacak şekilde malzemeleri birleştirin. . diğer mevcut kaplamalarla.

Misafir koltukları
Misafir koltukları

Oturma odasını alçak mobilyalar ve egzotik parçalarla dekore etmek, zamanın farklı bir hızda geçtiği daha keyifli ve ferah bir atmosfer yaratıyor. Sadece Maisons du Monde’dan gelen bu fikre bakın. Kanepe, yaşam alanını çok iyi sınırlandırıyor ve yan sehpa ve büyük pamuklu puf, zemin seviyesinde yaşamayı destekliyor. Doğal kumaşlardan yapılmış kilimler uzanmak için mükemmeldir ve kanepedeki yumuşak, kabarık minderler rahatlığınıza katkıda bulunur. Parlak dokunuşlar. Bakır kaplamalı yuvarlak metal masada ve büyük renkli cam vazolarda bulunur. Onlarla birlikte, oturma odasının renk paleti daha parlak ve daha hafif hale geldi: toprak tonları, kum ve buğday kahverengisi daha taze hale geldi.

Kırmızı koltuk modelleri
Kırmızı koltuk modelleri

Daha az mobilya içermeyen, iyi tanımlanmış alanlara sahip bir dağıtım, oturma odasının daha serin ve yazın keyfini çıkarmaya hazır olduğunu hissettirmeye yardımcı olur. Bu Ikea önerisi bunu doğruluyor. Kanepe geniş olmasına rağmen duvara yaslandığı için bir yandan diğer yana oldukça serbest bir geçiş sağlıyor. Ayrıca etrafını saran mobilyalar hafif parçalar, en iyileri dekorasyonun daha az ağır olması ve havanın içeride daha iyi dolaşması için. Hareket hissi. Bazı dairesel unsurları birleştirmek, daha akışkan bir ortam oluşturmaya hizmet etti. Bir yanda kanepenin önündeki puf ve yanında aynı şekle sahip bir lambalı yan masa. Ayna ve tavan perdeleri aynı etkiyi sürdürür.

İstikbal Mobilya Oturma Odası
İstikbal Mobilya Oturma Odası

Oturma odasının duvarları, ona doğayla bağlantılı çok daha taze bir hava vermek için harika bir başlangıç ​​noktasıdır. Burada görüldüğü gibi. Sanderson’ın Embleton Körfezi’nden farne Grasses modeli, siluetli bitki ve çiçeklerle yaptığı duvar kağıdı, rahat ve pastoral bir atmosfer yaratmak için harika bir fikirdi. Gri ve su yeşili renkleri döşemeyle uyumlu olduğu için sette hiçbir şey yerinde değil. Dokuların karışımı. Onlar sayesinde oturma odası, yaz görünümünü zenginleştiren renk nüansları ve yüzeyler kazandı. Sehpa üzerindeki bakır oksit patinadan tekstillerin rolüne kadar: çiçek desenli minderler bu ferahlatıcı estetiği pekiştiriyor.

İstikbal koltuk takımı
İstikbal koltuk takımı

Odadaki malzemeler, yılın bu zamanında sıcaklığı düşürmek için yanılmaz. Bu Sklum projesinin önerdiği gibi, yalnızca doğru şeyle donatılmıştır. Kanepenin döşemesi, az ısı veren ve bir çift örgülü pamuklu minderle kaplanmış yumuşak bir ketendir. Bitkisel lifler de verdikleri tazelik nedeniyle çok bulunur. Bambu, hasır, kenevir… sizi rahatlamaya davet eden bir atmosfer yaratın. Yardımcı parçalar ve tekstil aksesuarları, bir yaz dekorasyonu elde etmek için büyük müttefikler olmuştur, çünkü bunlar aynı zamanda teras veya bahçe için de hizmet vermektedir. Spesifik olarak, doğal elyaf yastıklar ve puf, bir açık hava dinlenme alanını donatmak için kullanılabilir.

İKEA Mobilya Oturma Odası
İKEA Mobilya Oturma Odası

Chester kanepe , bu güncellenmiş İskandinav önerisinde başı çekiyor. Gri döşemeli bu ikonik modeli kurtararak, geometrik motiflerle iki eski koltuk ve halıyı parlatıyor. Beğeni eklemeye değer bir salona sahip olmak için bir etkileyiciden daha iyi kimse yoktur . Lucia Be bize ofisini gösterdi ve biz de onun yaşam alanını kopyalamak istiyoruz. Tekstil ve saklama kutularında bulunan pudra pembesi, Banak Importa’nın Rabat kanepe çıtçıtlarının kaya havasıyla mükemmel uyum sağlıyor. Doğal elyaf, iki bambu sehpa ile teklife tazelik katıyor.

Bir önceki yazımız olan Vivense Oturma Odası Dekorasyonu başlıklı makalemizde İKEA Oturma Odası Dekorasyonu, İstikbal Oturma Odası Dekorasyonu ve Koçtaş Oturma Odası Dekorasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu