Salon Dekorasyonu

Doğtaş İle Salonun Daha Büyük Görünsün

Doğtaş İle Salonun Daha Büyük Görünsün

Doğtaş İle Salonun Daha Büyük Görünsün

Doğtaş İle Salonun Daha Büyük Görünsün Şu anda göreceğimiz bu ipuçlarını yaparak, Doğtaş mobilyalarlar salonunuzu görsel olarak daha büyük göstereceğinize sizi temin ederim. Eğer ilgileniyorsanız, bir odayı daha büyük göstermek için bu adım ve ipuçları listesiyle başlarken beni takip edin. Aylar ve yıllar boyunca, neredeyse farkında olmadan oturma odasına daha fazla şey ekleriz. Yeni bir yastık, mobilya üzerine birkaç kitap, size verilen güzel bir vazo, başka bir fotoğraf… Böylece tüm alanı ekleyip yeniden dolduruyoruz. Yani, tıpkı bir dolap gibi, toplamak istediğiniz ilk şey temizlemektir. Gereksiz olduğunu düşündüğünüz her şeyi çıkarın, TV kabinini biraz boşaltın ki dağınık görünmesin, kanepeyi minderlerle doyurmayın. Üzerinde fazla süsleme bulunmayan sehpa ve yemek masası vb.

İstikbal Salon Takımları
İstikbal Salon Takımları

Bu sayede birkaç saat içinde Doğtaş oturma odanıza nefes aldıracak ve mekan çok kalabalık görünmeyecektir. Odayı daha büyük göstermek küçük bir iş gibi görünebilir, ancak bunu yaptığınız anda odadan çıkın, alışverişe çıkın, bir bira için veya yürüyüşe çıkın. İçeri geri döndüğünüzde, az önce yaptığınız temizleme görevinin ne kadar büyük bir etkisi olduğunu anlayacaksınız. İstemiyorsanız size minimalizme ulaşın demiyorum, ancak sağduyulu bir şekilde, öğelerle aşırı yüklenen bir alanın, tıpkı doğru öğelere sahip bir odanın daha hafif görünmesi gibi, görsel olarak daha ağır görünmesi ve görsel olarak daha ağır olması sağduyudur. Zaten böyle bir oturma odanız varsa ve alanınızı genişletmeye devam etmek istiyorsanız, bir sonraki ipucuna geçelim:

İKEA Koltuk Takımı
İKEA Koltuk Takımı

Görüyorsunuz, perdeler çok önemli bir dekoratif unsur ama estetik kullanımlarının ötesinde çok önemli bir işlevi yerine getiriyorlar: Mekana giren ışık miktarını düzenlerler. Dolayısıyla bu tavsiye katı bir kural değil, salonunuza uyum sağlamanız için esnek bir öneridir. Perdeler büyük bir görsel ağırlığa sahiptir ve eğer büyük desenler ve opaklarla aşırı yüklenirlerse daha da fazlası. Bunları kaldırırsanız oturma odanızın derinlik kazandığını ve mekanın genişlediğini göreceksiniz. Görsel fark dikkat çekicidir. Sana eskisinin aynısını söylüyorum. Perdeleri geri çekin ve yürüyüşe çıkın. Oturma odanıza geri döndüğünüzde, ne kadar büyük bir fark olduğunu göreceksiniz.

Doğtaş Salon Dekorasyonu
Doğtaş Salon Dekorasyonu
Doğtaş İle Salonun Daha Büyük Görünsün

Perdeleri kaldıramıyorsanız veya çıkarmak istemiyorsanız, çünkü daha önce de söylediğim gibi, onların mahremiyetine ve içeri giren doğal ışığı düzenlemeye ihtiyacınız var, o zaman daha hafif olanları tercih edin. Daha ileri gitmek isteseniz bile perdeleri kaldırın ve bu çizgilerin üzerinde oturma odasında gördüğümüz gibi estetik açıdan çok daha ince bir unsur olan perdeleri kaldırın ve bir panjur takın ve oturma odanızın daha büyük göründüğünü de fark edeceksiniz. Doğal olarak perdeleri kaldırırsanız, oturma odanızın daha aydınlık olduğunu da fark edeceksiniz ama o da başka bir konu, ilgilenirseniz geçiminizi nasıl sağlayacağınızı anlayabiliriz.

Doğtaş İle Salonun Daha Büyük Görünsün
Doğtaş İle Salonun Daha Büyük Görünsün

Çevreyi görünür kılmak ve daha büyük görünmesini sağlamak için ortada mobilya bulunan bir oda olarak kullanılabilir. Nasıl ki bir önceki tavsiye bazı durumlarda uygulanamıyor ya da bazı evlerde hiç uygulanamıyorsa, bu tavsiyenin herkes tarafından uygulanmayabileceğini anlıyorum. Başka bir deyişle, duvarların ve süpürgeliklerin yüzeyi ne kadar büyük olursa, oturma odanız o kadar büyük görünecektir. Bir odanın veya başka bir alanın küçük veya dağınık olduğu hissi, büyük ölçüde gözün, genellikle mobilyalarla dolu olduğu için çevreyi görememesinden kaynaklanır. Bu yüzden oturma odanızı mümkün olduğunca aydınlatın, mümkünse mobilyaları merkeze getirin, duvarları olabildiğince serbest bırakın. Yapamıyorsanız, mobilyayı duvarlardan yaklaşık 5 santimetre ayırın, böylece alan çok süslü görünmez.

Doğtaş İle Salonun Daha Büyük Görünsün
Doğtaş İle Salonun Daha Büyük Görünsün

Bu adım ya da numara çok işe yarıyor, çünkü çoğu zaman birçoğunu gördüğümüz kablolar, oturma odamızı daha darmadağın ve dağınık hale getiren görsel bir dağınıklık oluşturuyor. Muhtemelen dakikalar içinde yapabileceğiniz bir iştir ve sonuç daha net ve düzenli bir odadır. Bu, tüm kabloları gizlemek için yeterli bir sebep değil mi? Gördüğünüz gibi, odanızı daha büyük göstermenin geri kalan adımları, zaten sahip olduklarınızı kaldırmak veya değiştirmek üzerine kurulu. Fiziksel olmayan bir boyut, ama bizim istediğimiz görsel bir boyut. Odayı daha derin, daha geniş veya daha uzun göstereceksiniz. Ayrıca daha parlak. Kulağa hoş geliyor, değil mi? Tüm adımlar etkilidir. Artık oturma odanızın daha büyük, düzenli ve “daha temiz” görünmesi için hangi adımları uygulayacağınız size kalmış.

Bir önceki yazımız olan Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır? başlıklı makalemizde Bellona Salon Dekorasyonu, İKEA Salon Dekorasyonu ve İstikbal salon dekorasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu