Genel

Küçük Teras Modelleri

Küçük Teras Modelleri

Küçük Teras Modelleri

Küçük Teras Modelleri Teraslar ve diğer dış mekanlar, dış mekanın keyfini çıkarmamızı sağlayan mekanlar olarak, ev dekorasyonunda da unutmamamız gereken yerlerden biridir. Güzel ve ferahlatıcı bir manzaranın keyfini çıkarmamıza izin vermenin yanı sıra, rahat ve davetkar bir yer olmalıdırlar. Bu nedenle bugün size bugünün trendlerine de uyum sağlayan birkaç küçük teras dekorasyonu örneği sunuyoruz.

Teras Modelleri
Teras Modelleri

Göreceğiniz gibi, bunlar çok çeşitli stilleri kapsayan çok çeşitli önerilerdir. Hepsi bu alanlarda iyi tadı, inceliği ve tazeliği, son derece arzu edilen özellikleri paylaşıyor. Bu nedenle, geniş ve çeşitli tekliflerden ilham alabilmeniz, böylece kendi tarzınızı keşfetmeniz için çok çeşitli fotoğraflar da sunuyoruz.

Teras Modelleri 1
Teras Modelleri 1

Gittikçe daha fazla insan, bitkilerin tadını çıkarabileceğimiz, güneşin tadını çıkarabileceğimiz ve hatta arkadaşlarla bir parti yapabileceğimiz iyi ve keyifli bir okuma zamanı sağlayan gerçekten eksiksiz alanların rekreasyonu arıyor.

Bu nedenle, hiçbir yönü ihmal etmemek, rahat masa, sandalye veya koltuklar yerleştirmek, ancak küçük alana uyum sağlamak ve onu en iyi şekilde değerlendirmek önemlidir. Ne tür formlar ve önlemler kullanmamız gerektiğini düşünmeliyiz.

Teras dekorasyonu
Teras dekorasyonu

Dikdörtgen sandalyeler veya masalar, alandan yararlanmak için yaygın olarak kullanılan bir kaynaktır. Mevcut alanın sınırları içinde mümkün olduğunca yerleştirilmelidirler. Bu, alandan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacaktır.

Ahşap veya onu taklit eden ve çok güzel görünen ve güneşe maruz kaldıklarında renklerini veya şekillerini kaybetmeme avantajına sahip olan, açık havada eğlenmek için mükemmel olan malzemelerden yapılabilirler.

Kolay taşınabilirliklerinden dolayı katlanır sandalye ve masalar teraslara yerleştirmek ve açık havanın keyfini rahatça çıkarmak için mükemmeldir. Hava açık havada eğlenmeye elverişli olmadığında, çok fazla yer kaplamadan kolayca saklanabilirler.

Teras Çeşitleri
Teras Çeşitleri

Küçük Teras Modelleri ve Bitkiler

Çoğu zaman, bir apartman dairesinde veya az alana sahip bir evde yaşadığınız için, diğerleri gibi bir bahçeye sahip olma olanakları verilmez. Ancak gerçek şu ki, istenirse her zaman küçük bir bahçe için yer vardır. Örneğin teraslar, evde çok ihtiyacımız olan o yeşil alanı geliştirmek için mükemmel bir yerdir.

Rol modelinizi önce kağıt üzerinde tasarlamanız gerekir; ölçüm yapın, bitkilerin nerede olacağını ve nerede dolaşacağını görün. Ayrıca, özel yataklar mı yoksa sadece tencerelerde mi, hangi kaplara koyacağınızı da düşünmelisiniz. Ayrıca, terasın taşıyabileceği ağırlık kapasitesi konusunda bir inşaatçıya danışmak her zaman iyidir.

Şık teras örnekleri
Şık teras örnekleri

Dikkate alınması gereken bir diğer faktör, bitkilerin mevsimleridir, çünkü bazıları tüm yıl boyunca yapraklara sahiptir, bazıları ise yoktur. İkincisi, genel olarak, çiçek açtıklarında çok daha güzeldir, bu nedenle zevkinize göre dikkate almalısınız.

Gerekli tüm unsurlar oluşturulduktan sonra, bunları tasarımınızın kağıdına yerleştirmeli ve hayal etmelisiniz ve gerçekten istediğiniz buysa, onu gerçeğe dönüştürebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Modern ve Rustik Ev Dekorasyonları başlıklı makalemizde Doğal ev dekorasyonları, Ev Dekorasyonları ve Modern ve Rustik Ev Dekorasyonları hakkında bilgiler verilmektedir.

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu