Oturma Odası Dekorasyonu

Moda Life İle Evini Yenile

Moda Life İle Evini Yenile, Moda Life Oturma Odası

Moda Life İle Evini Yenile

Moda Life İle Evini Yenile Bir oturma odası (veya başka bir oda), herhangi bir çalışma veya tadilat gerektirmeden ve tabii ki yeni mobilya almaya gerek kalmadan tamamen yenilenebilir. Her hafta tamamen değişmek isteyen, ancak işlere karışmak için zamanı veya arzusu olmayan, ancak oturma odasına girip başka bir odaya benzemek isteyen bir müşterimin odasında bu görevle karşılaşıyorum; yeni bir oda. Siz de aynı şeyi arıyorsanız beni takip edin , oturma odanızı tadilat yapmadan veya mobilya satın almadan tamamen yenilemek için farklı çözümler bulacağız. Boyama, herhangi bir alanı veya mobilyayı yenilemek için en ekonomik ve etkili kaynaktır. Oturma odanızda köklü bir değişiklik istiyorsanız boyayın.

Yeşil koltuk takımı
Yeşil koltuk takımı

Dikkatinizi çeken tamamen farklı bir duvar için duvarlarınızın rengini değiştirin. Basitçe bununla, içindeki her şeyin, mobilyanın, dekoratif objelerin vb. yeni bir arka planda görüldüğünde yeni bir görünüme sahip olacağı yeni bir “kabuk” yaratmış olacaksınız. Ama duvarlarda yalnız kalmayın. Moda Life Oturma odasının duvarlarındaki boyayı değiştirmek yeni ve yenilenmiş bir görünüm kazandırıyorsa, mobilyalar da öyle. Eski mobilyaların boyanması ve renginin değiştirilmesi mobilyaların başka bir şeye benzemesini sağlayacaktır . Özellikle eski, yıpranmış ahşap mobilyalarınız varsa. Değişim o kadar etkili ve güçlü ki, mobilyanız yenilenmiş gibi değil, farklı görünecek.

Tekzen Oturma Odası
Tekzen Oturma Odası

Ve daha ileri gitmek istiyorsanız kapıları boyayın . Eski evlerin çoğunda eski, yıpranmış ahşap kapılar vardır. Onları beyaza boyamak genellikle hemen hemen herkes için işe yarayan bir çözümdür, çünkü her şeyde olduğu gibi alanı daha aydınlık ve ferah hale getirir. Ve bu görev nispeten basit olsa da, profesyonel ve hızlı bir sonuç istiyorsanız, size rekor sürede mükemmel yüzeyler bırakacak profesyonel bir ressamın yardımını almak en iyisidir. Duvarlarınızın, mobilyalarınızın ve gerekirse kapılarınızın rengini değiştirip yenilediğinizde, oturma odanız tamamen yeni bir alan olacaktır.

Oturma odası modelleri
Oturma odası modelleri

Bir müşterinin oturma odasını herhangi bir iş yapmadan yenilemek istediği dekoratif projelerde karşılaştığım en yaygın sorunlardan biri zemindir. Genel olarak, zemin iyi durumda olsa bile, o kadar eskidir ve müşteri onu görmekten o kadar bıkmıştır ki, bundan hoşlanmamaya bile başlamıştır. Ne demek istediğimi biliyorsun, değil mi? Çalışmaya veya tadilata gerek kalmadan zeminlerinizi değiştirmek veya gizlemek için oldukça etkili, ekonomik ve hızlı bir çözüm , onları kilim ile giydirmektir. Oturma odanızda bir oturma alanı ve yemek alanı varsa, her alana uygun bir halı koymak her alanın dekorasyonunu zenginleştirecek ve alanları sınırlandıracak, aynı zamanda zeminlerinizi neredeyse tamamen gizleyecektir.

Moda Life Oturma Odası
Moda Life Oturma Odası

Gerçekten de kilimli zeminlerinizi gördünüz ve artık göremediğiniz o zeminin nasıl yok olduğunu göreceksiniz. Beğendiğiniz yeni ve güzel bir halıyı, artık göremediğiniz o zemini kaplamak son derece etkilidir. Oturma odanızda bir an durun ve dikkatlice bakın. Salonda duruyor ve gördüğüm tekstilleri sayıyorum: Kanepe, Perde, Minder, Koltuk, Sandalye. Sende de var, değil mi? Cömertçe bir kanepeyi döşemek veya yeniden döşemek, yenisini almaktan daha pahalıdır, bu yüzden, bu durumda tavsiyem, üzerine güzel bir örtü koymanızdır. Küçükken okula gittiğimde eve yemek yemeye geldiğim sabahlar oluyordu ve kendimi çocuğumun gözünde neredeyse yeni olan bir odayla buldum.

Moda Life Koltuk Takımları
Moda Life Koltuk Takımları

Bunun nedeni, annemin çok az mali kaynağıyla, gerekli gördüğü ve maddi gücü yettiği zamanlarda, ara sıra, büyük kanepe ve sahip olduğumuz iki uyumlu koltuk için yeni örtüler almasıydı. Ve odaya girdiğimde, sadece yeni örtüler giyerek odanın verdiği radikal değişikliğe şaşırdım. Muhteşemdi. Ve başka bir şey yapmadı. Yani bu durumda annem ne duvarları, ne mobilyaları boyadı, ne de yeni halılar koydu. Birkaç yeni örtü aldım ve tamamen farklı bir his ve tarza sahip bir odamız oldu. Şimdi perdeleri, minder örtülerini de değiştirdiğinizi ve sandalyelere yeni bir örtü veya döşeme koyduğunuzu hayal edin. Tanımayacaksın bile. Ve yine de çalışma, reform veya mobilya değiştirmeden odayı daha fazla yenilemeye devam edebiliriz.

İstikbal koltuk takımı
İstikbal koltuk takımı

Şimdi en büyük şeyi yaptınız: Duvarları, mobilyaları boyayın ve tekstil ekleyin ve değiştirin. Bunu rekor sürede ve minimum bütçeyle yaptınız. Size sadece tavan, masa ve zemin lambası gibi tüm o küçük dekoratif detayları almak; TV dolabı ve yemek masasının merkezindeki süslemeler ve kitaplar, diğer küçük detayların yanı sıra oturma odanızın yeni stiline göre yenileriyle değiştirin. Sevdiğiniz ve her köşeye koyabileceğiniz o küçük detaylar. Çok sevdiğiniz dekoratif çarşafı alın ve şimdi yeni oturma odanıza uyuyor, içine tencerelerinizi koymak için o güzel hasır sepete gidin, köşeyi süslemek için el yapımı merdivenlerin o bölümüne gidin ya da o harika için gidin Instagram’da gördüğünüzde sevdiğiniz nane yeşili ekranlı lamba.

Bir önceki yazımız olan İKEA Oturma Odası Dekorasyonu başlıklı makalemizde Bellona Oturma Odası Dekorasyonu, İkea Oturma Odası ve İKEA Oturma Odası Dekorasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu