Perde Modelleri

Modern Kruvaze Perde Çeşitleri

Modern Kruvaze Perde Çeşitleri

Modern Kruvaze Perde Çeşitleri

Merhaba,

Modern Kruvaze Perde Çeşitleri, kullanıldığı oda içerisinde adeta prensler ve prenseslerin yaşayacağı düşünülerek hazırlanan perde çeşitleri olarak bilinir. En azından öyle bir his bıraktığı aşikar bir durumdur. Kalın ve genelde kadife perdelerden hazırlanan bu ihtişamlı perdeler, odaların havasını dokusunu hatta ışığını bile değiştirir. Tarihin oldukça eski zamanlarından beri kullanılan bu kruvaze perdelerin tasarımları bile zamanla değişmiş ve başka bir boyut kazanmıştır.

Modern Kruvaze Perde Çeşitleri genelde daha açık renk tonlarında tasarlanan perde çeşitlerindendir. Açık renk olmalarının yanı sıra aynı zamanda spor desenli olan çeşitlerine de sıkça rastlamak mümkündür. Eskiden kullanılan perdeler desensiz sade modellerden oluşurdu. Bu dönemde ise minik çiçek desenleri en çok tercih edilen desenlerden. Peki kruvaze perde tasarımları hangi odalar ve hangi tarz dekorasyonlar için uygundur?

Kruvaze perde tasarımları tüm oda dekorasyonlarında kullanmak mümkündür. Eğer uygun bir pencereniz varsa bu perdeleri banyolarda dahi kullananlar vardır. Modern zamanların narin perdeleri eskisi gibi kalın ve ağır değildir. Bu yüzden de bu perdeleri kullanabilmek için çok aşırı ağır ve klasik bir dekorasyona ihtiyacınız aslında yok. Sadece renk uyumu olmasına dikkat etmek lazım. Tabi son derece spor bir oturma odası dekorasyonunda da kruvaze perde kullanmak pek uygun olmaz. Tarzı ne kadar değişirse değişsin kruvaze perde çeşitleri aynı çizgi üzerinde ilerler ve çok fazla değişmez.

Modern Kruvaze Perde Çeşitleri

Bir önceki yazımız olan Farklı Ev Dekorasyonları İpli Perdeler başlıklı makalemizde 2021 ipli perde çeşitleri, en güzel ipli perdeler ve en şık ipli perdeler hakkında bilgiler verilmektedir.

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu