Genel

‘te trend olan mutfak mobilyaları

Mutfak evin kalbidir ve bu yüzden onu güncel ve modern tutmak önemlidir. Bu odayı yenilemek ve ona bir stil ve kişilik dokunuşu vermek istiyorsanız, şu anda bir sansasyon yaratan bu mutfak mobilyası trendlerinden ilham alabilirsiniz.

İki renkli dolaplardan karışık malzemelere ve cesur renklere kadar bu trendler, insanların mutfaklarına bakışını ve mutfaklarını kullanma şeklini yeniden tanımlıyor. En yeni mobilya trendlerinin neler olduğunu ve hayallerinizdeki mutfağı yaratmak için bunları evinize nasıl dahil edebileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin!

Gömme duvar dolapları

Seçeneklerden biri, duvarlara tamamen entegre olan ve duvarın bir parçası gibi görünen raflar ve depolama mobilyalarıdır.

Depolama kapasitesini en üst düzeye çıkarmak ve toz birikimini en aza indirmek için boy dolabı tavana kadar uzanır.

şeffaf cam kapılar

Cam gibi şeffaf kapaklar tercih ederseniz, raflarda olanı öne çıkarmak için aydınlatma tercih edebilirsiniz. Açık ve iyi organize edilmiş, engelsiz ve iyi havalandırılmış alanlar da öne çıkıyor.

Akıllı depolama çözümlerinin dahil edilmesi ve odanın her santiminin verimli kullanılması temel noktalardır.

açık raflar

İç tasarımdaki her şey bir kurala uymaz ve raflar bir istisna değildir, çünkü yerle iyi ve tutarlı olmaları için mutlaka kapalı olmaları gerekmez.

Açık raf formatı giderek daha fazla kullanılmakta ve yüzermiş izlenimi vermekte, böylece eve yeni bir depolama modeli sokmaktadır, modern ve bu hem dekorasyon hem de ferahlık hissi yaratmak için artı olabilir.

Açık raflar ayrıca kişiliği yansıtan ve ilgi uyandıran öğeleri sergilemek için bir yer sunar. Hegemonyayı kırmaya ve iyi bir malzeme karışımı oluşturmaya yardımcı olduğundan, mobilyalarla zıt bir kaplamada en iyi şekilde çalışırlar.

Shaker tarzı dolaplar

Shaker mutfak dolabı, her türden mutfak için kısa sürede en popüler mobilya stillerinden biri haline geldi. Pürüzsüz yüzeylere sahip, pervazsız basit kapılar, herhangi bir kulpla kusursuz görünür. Bu mutfak, odayı temiz ve modern tutan kalın pirinç kulplu koyu tonlu çalkalayıcı tarzı dolaplara sahiptir.

Shaker tarzı dolaplara sahip bir mutfak, geniş depolama alanı sağlayan zanaatkâr bir etkiye sahiptir. Herhangi bir mutfakta depolama kapasitesini en üst düzeye çıkarmak, asla pişman olmayacağınız bir tasarım kararıdır.

kulpsuz kapılar

Tamamen düz kapılı, kulpsuz veya pervazsız mobilyalar, aşağıda gördüğümüz gibi, uzun dolapların kulplarının olmadığı güncel bir trend.

Madera doğal

Ahşap dolaplara sahip bir mutfak, doku ve ilgi katar. Hafif ahşap ortama güzel bir organik doğa katar.

Entegre aydınlatmalı mobilyalar

Modern iç tasarımın anahtarlarından bir diğeri, mobilyalara dahil edilen iyi bir aydınlatma sistemi gibi, alan hissini artıran dekoratif tekniklerin uygulanmasıdır.

Işıklar uzun bir dolap veya tavanın içine gizlenebilir.

minimalist mobilya

Minimalist bir yaşam tarzına yönelik eğilim, işlevsellik ve alan verimliliğine odaklanan, temiz, basit hatlara sahip mutfak tasarımlarına dönüştü.

nötr renkler

Gri, beyaz ve siyah gibi nötr tonlar, modern mutfaklarda zarif ve sofistike bir atmosfer sağlamasıyla yükselişte. Ahşap ve toprak tonları gibi sıcak, doğal tonlar da trend.

Canlı renkler

Ancak, biraz önce anlattıklarımla çelişiyor gibi görünse de, birkaç yıldır nötr renklerin bu hakimiyeti, birçok insanı zaten çok fazla beyaz ve griden sıkılmış, parlak renklerle başka alternatifler aramaya itti. Mutfağınıza parlak sarılar, turuncular ve kırmızılarla renk katmaya ne dersiniz?

Canlı tonlardaki dolapları tercih edebilir veya maceracıysanız, daha fazla karakter için kalın desenli duvar kağıdı ekleyebilirsiniz. Işıltısız sıkıcı bir mutfağa razı olmayın, parlak renklerle ona hayat ve heyecan katın. Mutfağınız bu dönüşümden sonra asla şok edici görünmeyecek!

bağlantısız mobilya

Gelenekselden uzaklaşan ev sahibi, mutfak tasarımlarına bağımsız dolaplar eklemek istiyor. Ankastre mutfakların modası geçme olasılığı düşük olsa da, bağımsız parçalara olan talep artıyor. Mutfak adaları yerine, mutfak adasına benzeyen ancak ayaklı çalışma masalarının kullanıldığını görüyoruz.

Bu bağımsız parça, adayı bir mobilya parçası gibi hissettirirken, derin çekmeceleri ve oturma yeri olan normal bir adanın tüm avantajlarına sahip olmaya devam ediyor.

karışık malzemeler

Ahşap ve metal kombinasyonundan yapılmış dolaplara sahip olabilecekken neden geleneksel bir şey seçesiniz ki? Sadece şık bir seçenek değil, aynı zamanda dayanıklı bir seçenektir.

Bu dolaplar, mutfağınıza başka yerde bulması zor bir kişilik dokunuşu verecektir. Bu nedenle, evinizde benzersiz bir görünüm için malzemeleri karıştırıp eşleştirmeye cesaret etmeyin.

iki tonlu dolaplar

İki renkli dolapları da düşünmelisiniz. Mutfak alanınıza derinlik ve kişilik katan bir seçenektir. Mutfağınıza ince bir çeşitlilik katmanın harika bir yolu.

Klasik bir siyah beyaz kombinasyonu veya belki soğuk bir mavi ve beyaz veya hatta cesur bir yeşil ve beyaz kombinasyonu hayal edin. İmkanlar sonsuzdur.

koyu lekeli ahşap

Mutfağınıza rustik ve ev gibi bir dokunuş vermenin bir yolunu mu arıyorsunuz? Koyu lekeli ahşap, anın trendlerinden biridir, bu nedenle onu mutfak alanınıza dahil edebilirsiniz. Koyu gri mobilyalarla birleştiğinde muhteşem görünüyor.

İpuçları

Yeni dolaplar koymak çok pahalı olabilir. Kısıtlı bir bütçeniz varsa, sadece kapıları değiştirmeyi düşünün.

Diğer bir seçenek de dolapları boyamaktır. Melamin iseler (ahşap yerine), bu yüzeye yapışacak boya bulmanız gerekecektir.

Yeni dolaplar koymayı planlıyorsanız, bunların temel olarak tezgah altı ve duvar dolapları olmak üzere iki gruba ayrıldığını unutmayın. Paradan tasarruf etmek için depolama kapasitesinden tasarruf etmeyin. Derin çekmeceli dolapları tercih edin ve tavana kadar uzanan uzun dolapları düşünün. Bir mutfakta depolama alanı çok değerlidir.

Bir önceki yazımız olan Mutfak tezgahı - malzeme ve tasarım trendleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu